В Чому Різниця Між Project Supervisor Та Product Manager: Порівнюємо Дві Професії В Деталях

أبريل 2, 2022

Product supervisor — сполучна ланка між командами розробки, маркетингу та продажу. Продакт вивчає ринок, спілкується з клієнтами, аналізує потреби цільової вакансія Head of Product аудиторії та визначає напрямок розвитку продукту. Він досліджує продукти конкурентів, аналізує ефективність та збирає зворотний зв’язок від користувачів.

Нетехнічний project manager — це спеціаліст, який допомагає з найманням та утриманням персоналу, налагодженням процесів, мотивацією у команді. Ще до його обов’язків відноситься комунікація з замовником, презентації, звітування. Через війну багато українців залишилися без роботи, а це означає, що попит на навчання IT-спеціальностей, за якими можна працювати віддалено з будь-якої точки світу, маючи лише комп’ютер, зростає. Охочих долучитися до IT-спільноти щодня збільшується. Обов’язковими exhausting expertise для продакт-менеджера є аналітичні навички та розуміння продуктових бізнес-метрик. Суттєвим бонусом буде, якщо він/вона також знається на маркетингу, фінансах, Agile, тайм-менеджменті тощо.

Чим займається продакт-менеджер

Тому всі поради та бачення UI/UX-дизайнера мають проходити експертизу продакт-менеджера. — Підтримка дорожньої мапи продукту (Roadmap maintenance) — середньо- та довгострокове планування розвитку продукту на основі бачення розвитку бізнесу. Потрібно для того, щоб упевнитися, що напрямок розвитку продукту співпадає з бізнес-планами та тримати всіх зацікавлених осіб в курсі справ. Потрібно для того, аби працювати над тим, що приносить грошову або іншу вигоду. Що ж сталося, і чому менеджери по продукту відокремилися з маркетингу?

Як Може Розвиватися Кар’єра Продакт-менеджера

Продакт-менеджер – це одна з основних позицій у компанії, яка найчастіше виходить за межі операційних завдань бізнесу. Такий фахівець поєднує у собі знання у багатьох галузях, від аналітики, маркетингу до дизайну, вміння працювати в режимі багатозадачності та нести відповідальність за результат. Roadmap — створення «дорожньої карти продукту», щоб розуміти, як і куди розвиватися, які фічі робити в наступному кварталі, впливати на процес розробки та просування продукту. Щоб скласти roadmap, менеджер опитує стейкхолдерів і на основі цього визначає зони розвитку продукту. Design Thinking – інструмент, який дозволяє швидко генерувати ідеї, створити прототип продукту з підручних засобів і протестувати його на користувачеві.

Впровадження системи продакт менеджменту завершене на практичному рівні та відповідає сучасним міжнародним практикам.

  • Ключова роль PMа в компанії — керувати командою та разом з нею якісно реалізовувати поставлені цілі.
  • Матеріали з позначками «Новини компаній», «Анонси», «Акції», «Блоги» та PR публікуються на правах реклами.
  • Як маркетологи ці люди займалися виробленням та втіленням стратегії розвитку бренду.
  • У найширшому розумінні керівники проєктів (PM – Project Manager) відповідають за планування, організацію та керівництво виконанням конкретних проєктів для певної компанії.
  • У перекладі з англійського словосполучення product supervisor означає «менеджер по продукту».

промисловому сегменті немає. Комерційна – встановлення граничного розміру ціни, яка буде актуальна та не завищена, умови поставки продукту клієнту, додаткові гарантії в обслуговуванні, страхування продукту.

Різдвяні Читання Для Дітей: Новинки Та Казкові Пригоди Видавництво «нк-богдан»

Також раджу розвивати особистий бренд і транслювати свій шлях у професії. Особливо ціную опції LinkedIn, коли можна розмістити отримані сертифікати та підтвердити компетенції у колег. Як світчерка, я знаю, які ресурси допоможуть увійти в професію м’яко та не перегрітися на початку. Управління проєктами завжди було важливою функцією в бізнесі, і з часом вона стає лише важливішою. Соціальні мережі давно перестали сприйматися лише як майданчик для розваг та спілкування з друзями.

Чим займається продакт-менеджер

Монетизація — один із основних важелів підняття прибутковості продукту. Включає вибір способу монетизації для кожного продукту й ринку. Наприклад, в App Store добре працює передплата, а в Google — реклама, хоча є країни, де теж є передплата. Мабуть, усі чули, що іноді продактів називають людиною-оркестром. Поєднувати таку кількість софт- і хард-скілів — завдання не з простих.

Портрет Продакта: Скільки Заробляє Product Supervisor Та Як Ним Стати

Ніхто не очікує, що ви будете знати все, а особливо, коли ви новачок у ролі РМ-ма. Те, що ви звернулися по допомогу, не означає, що ви поганий проджект менеджер. Якщо ви в чомусь не впевнені, не соромтесь запитувати у досвідчених людей. Так ви скоротите свій «шлях помилок» і не будете гальмувати проєкт. Власне, ця людина повинна знати свій продукт найкраще в компанії, розуміти потреби користувачів та вибудовувати унікальні selling factors для ринку – тому роль є дуже відповідальною. Позиція «продакт менеджер» посідає почесне 3-е місце в рейтингу 50 найпопулярніших робіт в Америці на думку Glassdoor.

Вони, до речі, найчастіше відкриті до набору молодих фахівців без досвіду роботи. Запитайте будь-якого досвідченого проджекта, коли проєкт відбувся саме так, як було заплановано. 9 із 10 завжди скажуть, що в проєкті відбувалися зміни, відхилення від початкового плану. Тому не хвилюйтеся, коли доведеться щось міняти та адаптувати. Головне – мати план управління змінами (change administration plan), який описує, як робиться запит на зміни та як ви як керівник проєкту керуєте запитом на ці зміни. Якщо цей план добре задокументовано та надано всім зацікавленим сторонам проєкту, зміни не будуть мати негативного впливу на власників бізнесу та на сам бізнес.

Теми Цього Довгочиту:

Кожен програмний продукт має свої KPI (внутрішні і зовнішні), значення яких відстежує продакт-менеджер та ініціює відповідні зміни. Погодьтеся, це трохи віддалено від роботи бізнес-аналітика. Саме продакт-менеджер має забезпечити розгортання продукту, заздалегідь заклавши відповідні функціональні та нефункціональні вимоги на етапі планування. Бізнес-аналітик, як правило, не займається плануванням випуску “фіч” у продукті. А от для продакт-менеджера це є найважливішим обов’язком.

Коли розвиток зупиняється — продукт починає втрачати свою конкурентоспроможність. Продакт менеджер має більш широкі обов’язки, і вони (на відміну від оунера) змінюються від продукту до продукту. Продакт менеджер може займатися лише метриками, робити  лише кастомер девелопмент, а інколи продакт менеджер лише менеджить стейкхолдерів і роадмапу. Плутанина пов’язана з нездатністю людей вийти за рамки однієї школи думки та подивитися на питання ширше. А ще з купою організацій, які наплодили різні ролі та job titles у своїх структурах, не сильно замислюючись про наслідки. Наприклад, у SAFe представлені обидві ролі РO та PdM, але це напевно слідство, ніж причина.

Але потрібно розуміти, що вміння розбиратись у маркетингу чи аналітиці не означає, що цей процес треба зводити до мікроменеджменту. Коли я чую, що хтось не дружить із математикою, то з продакт-менеджментом цій людині теж буде важко подружитись. Менеджер по продукту спілкується з усіма зацікавленими особами, впорядковує вимоги, відокремляє їх від суб’єктивних точок зору, складає на основі цього відповідні документи та розставляє пріоритети. Але повернемося до першого прикладу і подивимося, як будуть виглядати продуктова, технічна та операційна вертикалі.

Вони керують розкладами та ресурсами, щоб виконувати поставлені завдання, але мають мало інформації для визначення цілей продуктів. Будь то управління людськими ресурсами, нові технології, спілкування із власниками бізнесу, управління якістю чи будь-який інший аспект роботи проджекта. Продовжуйте вчитися на роботі і поза нею та переконайтеся, що ви залучаєте нові знання у наступному проєкті.

Для створення, тестування та підтримки програм потрібно все більше IT-фахівців. Це людина, яка розробляє моделі зберігання інформації, стежить за продуктивністю та безпекою системи. Майндсет успішного продакт-менеджера умовно складається із двох ролей. Перша включає аналіз, тестування, вивчення трендів, вміння відстежувати деталі і причини подій, що відбуваються, на основі чого приймаються продуктові рішення.

Це коли ви поєднуєте навчання з практикою, складаєте іспити, і якщо все вдається — компанія бере вас на роль джуніора. При використанні матеріалів сайту обов’язковою умовою є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», «Анонси», «Акції», «Блоги» та PR публікуються на правах реклами. Слабке – як правило, продукт настільки привабливий, що існуючий попит задовольняє.

промисловості, роздрібній торгівлі, підприємствах громадського харчування й у побуті. Ці плівки широко використовуються для упаковки м’ясних, рибних, ковбасних, кондитерських і хлібобулочних виробів, а також для твердих сирів,

Щоб ланцюжок «проєкт → продукт → проєкт» працював без збоїв, часто у команді потрібні обидва спеціалісти — продакт-менеджер та проджект-менеджер. Вони можуть працювати разом і займатись спільним продуктом. Однак інколи компанії намагаються поєднати ролі двох фахівців, наймаючи на посаду одну людину з розширеними компетенціями.

Від компетентності та особистих якостей цього фахівця багато в чому залежить успіх проекту на ринку. Його головне завдання – забезпечення затребуваності товару цільовою аудиторією. Для цього він виконує низку важливих функцій на всіх етапах створення, тестування та продажу новинки. Власники продуктів можуть пройти додаткові заняття, які допоможуть їм зрозуміти, як створити цінність для продукту та організації та висвітлити обов’язки на цій керівній посаді.

І в принципі, можуть призупинити розробку, якщо щось пішло не за планом. Тож ця стаття — спроба відповісти на нього й концентрат усієї необхідної інформації для розуміння спільного та відмінного в цих професіях. Підприємництво та бізнес не для людей зі слабкими нервами. Дякуємо за повідомлення і за те, що читаєте Портал Експеримент. Вставляйте пруф-посилання — на публікації, конференції з вашою участю, підтвердження, як ви підняли продажі компанії, відгуки клієнтів. Найбільш детально слід описати останні два досвіди роботи.

اترك تعليقاً

رقم # 1 فى أستضافة وتصميم المواقع

شركة عربية تقنية مُعتمدة رسمياً في كلاً من "منشآت ووزارة التجارة ".